piatok
19:00
17 november

Sami proti noci / 17. november v Banskej Bystrici

KULTÚRA
Záhrada CNK, Literárna bašta, Klub 77
Miesto konania
KLIKNITE TU
Webová adresa
info@literarnabasta.sk
Emailová Adresa

Banská Bystrica si pripomenie 28. výročie Nežnej revolúcie spolu s hrdinami, ktorí aj v tej najväčšej tme vedeli nájsť svetlo a v myšlienkach kráčali sami proti noci.

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Literárna bašta, Klub 77 a Artforum Banská Bystrica vás pozývajú na program venovaný všetkým, čo nezabúdajú.

19:00 / Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16
NEŽNÁ & BYSTRICKÁ
Nežná revolúcia navždy zmenila smerovanie našej krajiny. Demokracia, ktorú sme si v nej vybojovali, je síce stále krehká a mnohokrát musíme čeliť jej nepriateľom, no zostáva zriadením, v ktorom má jednotlivec najväčší priestor podieľať sa na veciach verejných. Aj preto by sme si udalosti novembra 1989 mali naďalej pripomínať a snažiť sa z nich poučiť pre dnešok. Niekedy sa však zdá, že revolucionári a revolucionárky boli iba v Prahe a Bratislave, pritom na nohách bolo vtedy celé Československo. Čo a ako sa dialo v Banskej Bystrici po 17. 11. 1989? Diskutujú: Ivan Bača, Pavol Katreniak, Igor Pohle a moderátor Rado Sloboda.

20:30 / Literárna bašta, Lazovná ul. 19
DOMINIK TATARKA: SÁM PROTI NOCI
Čítanie zo zásadnej knihy spisovateľa Dominika Tatarku, v ktorom sa odráža normalizačná atmosféra 70. rokov, predovšetkým však jeho vlastné sny, spomienky, úvahy. O matke, ženách, láske a o moci, čo zabudla na zodpovednosť a slušnosť, o priateľoch a kolegoch, tvorbe, spoločenstve. Z nového vydania, ktoré pripravilo Artforum na výročie Nežnej revolúcie, číta herec Michal Ďuriš.

21:30 / Klub 77, Horná ul. 54
SPOMIENKA NA MARIÁNA VARGU
Spomienkový program venovaný fantastickému muzikantovi a skladateľovi. Pri tejto príležitosti pribudne na symbolickom rockovom cintoríne aj pamätná tabuľka venovaná Mariánovi Vargovi. V programe účinkujú zoskupenia a sólisti: Collegium Šavel, KVET Z Alokatu, Martin Novák a žiaci HTŠ Zvolen, Robo Schranz, Peter Markovski.

Partnermi podujatia sú Artforum Banská Bystrica a Férová nadácia.

Pridať do kalendára 17/11/17 19:00 Europe/Paris Sami proti noci / 17. november v Banskej Bystrici Banská Bystrica si pripomenie 28. výročie Nežnej revolúcie spolu s hrdinami, ktorí aj v te...www.podujatiabb.sk | portál podujatí Záhrada CNK, Literárna bašta, Klub 77 https://www.facebook.com/events/1652458944776545/ info@literarnabasta.sk true MM/DD/YYYY