sobota
15:00
16 september

Poézia mesta v Banskej Bystrici

KULTÚRA
Centrum mesta Banská Bystrica
Miesto konania
KLIKNITE TU
Webová adresa
odivotheatre@gmail.com
Emailová Adresa

Galéria živého umenia mapujúca poéziu mesta.
Pozývame vás na nezvyčajnú exkurziu mestom Banská Bystrica. Našimi zastávkami nebudú architektonicky zaujímavé budovy, pamätníky, miesta, ktoré majú historický význam alebo kde žili významné osobnosti. Na naše mesto sa pozrieme z perspektívy reálnych odkazov, nápisov alebo graffiti na budovách, múroch, lavičkách... Pracujeme s opačným princípom ako je infiltrovanie poézie do verejných priestorov (ako je napr. poézia v električkách, v metre a podobne). Konkrétny a verbalizovaný alebo vizualizovaný zásah do verejného prostredia sa stáva východiskovým materiálom pre nové diela, ktoré budú odprezentované v rámci jednodňovej udalosti: Poézia mesta v Banskej Bystrici - 16.9.2017 /v prípade nepriaznivého počasia 17.9./. 
Našim zámerom je zviditeľniť často nenápadné zásahy do verejného priestoru v Banskej Bystrici, upriamiť na ne pozornosť – venovať čas detailom z každodenného života, ktoré nás obklopujú a tvorivo ich interpretovať. Koncept je prenosný do ľubovoľného mesta, snahou je vytvoriť pomyselnú knižnicu obsahujúcu ,,poézie“ rôznych slovenských lokalít.
Počas jedného dňa sa stretnete s kombináciou inštalovaných a performatívnych výstupov v podobe rôznych textov, nahratého hovoreného slova, výtvarnej inštalácie, komiksu, slam poetry, stand-upu, parkouru, pohybovej performance, hudobno-zvukovej performance a Rádia život – rozhlasovej improvizácie. 

Informácie o Poézii mesta # Banská Bystrica aktualizujeme na stránke www.odivo.sk/poeziamesta. Sledujte 16.9. červené trojuholníky a dozviete sa viac.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Realizované s finančnou podporou mesta Banská Bystrica.

Pridať do kalendára 16/09/17 15:00 Europe/Paris Poézia mesta v Banskej Bystrici Galéria živého umenia mapujúca poéziu mesta.Pozývame vás na nezvyčajnú exkurziu mestom Ban...www.podujatiabb.sk | portál podujatí Centrum mesta Banská Bystrica www.odivo.sk odivotheatre@gmail.com true MM/DD/YYYY