nedeľa
09:00
17 september

Nedeľné tvorivé dielne pre deti v Tihányiovskom kaštieli, JESEŇ 2017

KULTÚRA
Tihányiovský kaštieľ Radvanská 27 Banská Bystrica
Miesto konania
KLIKNITE TU
Webová adresa
tk@ssmuzeum.sk
Emailová Adresa

17.9. 2017 SVET FERDA MRAVCA tvorivá dielňa s Renátkou

Prázdniny sú za nami a my veríme, že mnohí z vás ich prežili aj v prírode. Pri hrách a rôznych dobrodružstvách vonku ste určite objavili aj miniatúrny svet hmyzu, ktorý je všade okolo nás. V našej dielni spoznáte niektorých vybraných zástupcov z hmyzej ríše a v podobe maľovaných kamarátov si ich odnesiete aj so sebou domov. 

24.9. 2017 PALMOVÝ OLEJ – POVEDZME MU SVOJE NIE! tvorivá dielňa s Lesankou
Aj vás dojímajú mláďatá divo žijúcich zvierat, ktoré na nás hľadia spoza klietky v zoologických záhradách? Viete si predstaviť čomu všetkému musia čeliť naši zvierací kamaráti vo voľnej prírode? Palmový olej, ktorý denne konzumujeme v keksíkoch, čokoládach a iných produktoch ich oberá o ich domovy. Môžeme im pomôcť aj my? Vytvoríme si pestrofarebný poster plný dobrých nápadov na záchranu obyvateľov indonézskeho pralesa. 

1.10. 2017 KAMARÁTI Z POLÁRNYCH KRAJÍN tvorivá dielňa s Dankou
Ako by to asi vyzeralo na návšteve u ľadových medveďov? Kde bývajú, čo jedia a aký vplyv má náš životný štýl na ich život? Všetko sa dozviete pri tvorbe modelu polárnej krajiny, ktorá bude plná ľadových obyvateľov. 

8.10. 2017 ZO ŽIVOTA NOSOROŽCOV tvorivá dielňa s Csabom
Viete, že nosorožce sú na svete najohrozenejší druh? Koľko ich ešte v skutočnosti je na Zemi? Ako sa im žije s mocnou zbraňou na nose, ktorá je ich pracovným nástrojom, obranným prostriedkom, ale aj príčinou ich záhuby? V dielničke si vytvoríme vlastnú skladačku s kamarátmi, ktorým na nose vyrastá roh.

15.10. 2017 KAMARÁTI Z PRALESA tvorivá dielňa s Katkou
Spoločnými silami si vyrobíme pestrofarebný model pralesa s jeho obyvateľmi. Spoznáme rodinný život papagájov, tapírov, opíc, jaguárov, mravenčiarov, ale aj ďalších zvieracích obyvateľov, pre ktorých sú naše pralesy domovom. 
Podarí sa nám zachovať tento kus prírody aj pre ich budúce generácie?

22.10. 2017 ZO ŽIVOTA NOSOROŽCOV tvorivá dielňa s Dankou
Viete, že nosorožce sú na svete najohrozenejší druh? Koľko ich ešte v skutočnosti je na Zemi? Ako sa im žije s mocnou zbraňou na nose, ktorá je ich pracovným nástrojom, obranným prostriedkom, ale aj príčinou ich záhuby? V dielničke si vytvoríme vlastnú skladačku s kamarátmi, ktorým na nose vyrastá roh. 

29.10. 2017 MAĽOVANÉ ČÍTANIE tvorivá dielňa s Lesankou
Z prírody postupne farieb ubúda a sychravé počasie nás neraz zaženie do postele s knižkou. V našej dielničke vám ukážeme knihy s obrázkami hýriacimi farbami, rozkošnými zvieratkami, vtipom, ale aj poučením. Vytvoríte si vlastnú knižku s pestrofarebnými ilustráciami z kníh o prírode, ktorá nám pomôže prekonať nostalgiu za letom a slnkom.

Tihányiovský kaštieľ, Radvanská 27 Banská Bystrica, 048/410 33 76
OTVORENÉ v nedeľu od 09.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod.

cena 1,50 €/ dieťa, tvorivý rodič

Milé rodinky,

prijmite naše pozvanie na pripravené nedeľné tvorivé dielne pre deti.
NOVINKA! Pre pravidelných návštevníkov nedeľných tvorivých dielní sme pripravili darček. Po návšteve 4 tvorivých dielní od nás získate vstup ZDARMA pre 4 – člennú rodinu na ľubovoľné podujatie alebo výstavu organizovanú v expozíciách Stredoslovenského múzea.

BYŤ VERNÝ SA NAOZAJ OPLATÍ (o: 

Svoju vernostnú kartu si pýtajte v pokladni Thurzovho domu, Matejovho domu a Tihányiovského kaštieľa.

Pridať do kalendára 17/09/17 09:00 Europe/Paris Nedeľné tvorivé dielne pre deti v Tihányiovskom kaštieli, JESEŇ 2017 17.9. 2017 SVET FERDA MRAVCA tvorivá dielňa s RenátkouPrázdniny sú za nami a my veríme, že...www.podujatiabb.sk | portál podujatí Tihányiovský kaštieľ Radvanská 27 Banská Bystrica www.ssmuzeum.sk tk@ssmuzeum.sk true MM/DD/YYYY